Po stopách Kryštofa Kolumba

Kronika

Ranní nástup

Dnes nám počasí přeje,vysvitlo sluníčko a tak jsme se mohli naplno pustit do příprav na vyplutí. Na nástupu jsme měli poprvé oddílová trička (zatím ještě čistá). Shlédli jsme krátkou “ekoscénku” jak máme udržovat pořádek a třídit odpad a pokyny k dnešní první hře.

Získávání surovin

Hlavním úkolem bylo sehnat pro naše lodě suroviny, potraviny a vodu - cesta bude daleká. Suroviny jsme získali při běhací hře v lese, vodu jsme štafetově nanosili přímo v táboře.

Online vzkazy

Opravili jsme posílání vzkazů, teď by všechno mělo běžet hladce. Omlouváme se za potíže

Odpoledne

I odpoledne panovalo příjemné počasí. V první rychlovce jsme dostali za úkol přinést co nejvíc předmětů začínajících na určená písmena - podle obrázků určitě poznáte na jaká. Dále byl na programu závod jednotlivců na klasické velké trase vedoucí přes zbrusu nový mostek. Večer jsme měli velký slavnostní nástup v hábitech, kde jsme se opět dozvěděli výsledky dnešních klání a plán na zítřek. Na večer je připraven táborový oheň...

Svíčkový fotbal

...a po ohni často následuje noční hra - tentokrát oblíbený svíčkový fotbal. Zabojovali jsme si a ukladáme se ke spánku, dobrou noc !

Noční obloha

Noční obloha nad táborem

Pionýr, z. s.

Pionýr je demokratické, dobrovolné, samostatné a nezávislé sdružení dětí, mládeže a dospělých. Zabývá se osvětovou, výchovnou, vzdělávací a charitativní činností.

Ideály Pionýra

Pravda, Poznání, Přátelství, Pomoc, Překonání, Příroda, Paměť

Www: Pionýr, z. s.
E-mail: pionyr@pionyr.cz

Letní tábor pro děti
Po stopách Kryštofa Kolumba