Po stopách Kryštofa Kolumba

Kronika

Bandita

Dnes máme krásný slunečný den, ideální počasí. Dopoledne jsme si zahráli rychlovku - podle popisu hledaného bandity jsme museli jednoho z nás nastrojit a přivést. Po svačině přijde na řadu jedna z nejoblíbenějších her vůbec ...

Blokáda

… blokáda ! Hra hrana v širokém okolí tábora, děti v roli přepravců zboží a vedoucí v roli pirátských škunerů které se je snaží oloupit. Vylítali jsme se do sytosti. Na sluníčku rychle uschnuly mokré kusy výstroje těch, kteří pronásledovali nebo prchali vodou, jak se na správnou blokádu sluší. Všichni přežili ve zdraví a po obědě to vypadá na koupání pod splavem..

Lov bizonů

Odpoledne jsme zjistili, že naší výpravě docházejí suroviny, hlavně jídlo. Vydali jsme se tedy na lov bizonů (vedoucí). Museli jsme je nejen ulovit, ale také dopravit do bezpečí před ostatními posádkami. Bitva byla divoká a nebyla nouze o souboje s bizony i mezi posádkami. Zbytek dne jsme měli volnější až do večeře.

Majáky

Jako skoro každý večer, i dnes jsme usedli k ohni. Od něho jsme se neodebrali do spacáků, ale do lesa na další noční hru. Majáky nám světlem ukazovaly cestu a my jsme provedli naše lodě zdárně celou noční plavbou. A to už bylo opravdu to poslední :-)

Pionýr, z. s.

Pionýr je demokratické, dobrovolné, samostatné a nezávislé sdružení dětí, mládeže a dospělých. Zabývá se osvětovou, výchovnou, vzdělávací a charitativní činností.

Ideály Pionýra

Pravda, Poznání, Přátelství, Pomoc, Překonání, Příroda, Paměť

Www: Pionýr, z. s.
E-mail: pionyr@pionyr.cz

Letní tábor pro děti
Po stopách Kryštofa Kolumba