Po stopách Kryštofa Kolumba

Kronika

Vyplouváme

Dnes jsme po dokončení všech příprav vypuli ! Není to náhoda - i sám Kryštof Kolumbus vyplul 3. srpna roku 1492. Plavba probíhla hladce, občas jsme zastavili u některého ostrova a procvičili si svoje dovednosti. Před obědem nás vyvedla z klidu cizí flotila, se kterou jsme svedli tuhou bitvu (hra v lese s vlajkami a se strháváním fáborků z ramen). V bitvě jsme obstáli, ale těsně po jejím skončení se spustila krátká přeháňka. Po obědě zase vysvitlo sluníčko a my se těšíme na další dobrodružstvi.

Odpoledne

Po dešti bývá paluba kluzká a občas námořník náhodou uklouzne. O náhodě byla i další hra jednotlivců, postup mezi stanovišti závisel hlavně na štěstí při hodu mincí, kostkou nebo tažení karty. Rychlé nohy tady samy o sobě nestačily. Co cíle se ale všichni dříve či později probojovali. Zároveň s jednotlivci dělaly zbylé posádky oddílové činnost, jednou z nich byla stavba ohně. Takže si dnes ještě posedíme a pozpíváme u táboráku než se uložíme na kutě.

Oheň

Poslední várka dnešních fotek bude od ohně. Dobrou noc !

Pionýr, z. s.

Pionýr je demokratické, dobrovolné, samostatné a nezávislé sdružení dětí, mládeže a dospělých. Zabývá se osvětovou, výchovnou, vzdělávací a charitativní činností.

Ideály Pionýra

Pravda, Poznání, Přátelství, Pomoc, Překonání, Příroda, Paměť

Www: Pionýr, z. s.
E-mail: pionyr@pionyr.cz

Letní tábor pro děti
Po stopách Kryštofa Kolumba