Kurz čar a kouzel Harryho Pottera

Kronika

Ráno

Dnes nás místo obvyklé píšťalky budilo sluníčko. Kolem sedmé jsme vstali a mohli se pokochat nádherným výhledem. Sbalili jsme ležení a odebrali se do tábora na hygienu a snídani.

Výuka kouzelných předmětů

Dopoledne probíhala v Bradavicích výuka kouzelných předmětů. V lese bylo celkem šest tříd a naším úkolem bylo poznat, které předměty kteří profesoři vyučují. U některých to bylo poznat na první pohled, jinde jsme museli trochu přemýšlet ale všechny předměty jsme nakonec uhodli.

Famfrpál

Odpoledne jsme si zahráli lesní variantu famfrpálu. Rozdělili jsme si v kolejích role a sváděli velkou bitvu každý s každým. Hlavním cílem bylo zmocnit se zlatonek co nejvíce soupeřů. Jakmile je kolej získala od všech ostatních, mohla si po urputném souboji vydechnout. Ŕádně vylítaní jsme se vrátili do tábora, abychom si stihli před večeří trochu odpočinout.

Svíčkový fotbal

Po večeři jsme usedli k ohni. Po setmění jsme se rozdělili na čtyři dvojice a zahráli si svíčkový fotbal. Gólu se dosahuje průchodem soupeřovy brány se zapálenou svíčkou. Brání se sfoukáváním a tak není nouze o všelijaké krkolomné manévry. Po hře jsme se odebrali do hajan.

Pionýr, z. s.

Pionýr je demokratické, dobrovolné, samostatné a nezávislé sdružení dětí, mládeže a dospělých. Zabývá se osvětovou, výchovnou, vzdělávací a charitativní činností.

Ideály Pionýra

Pravda, Poznání, Přátelství, Pomoc, Překonání, Příroda, Paměť

Www: Pionýr, z. s.
E-mail: pionyr@pionyr.cz

Letní tábor pro děti
Kurz čar a kouzel Harryho Pottera